serwis naprawa komputerów laptopów tabletów smartfonów

Aranet.pl

serwis komputerów

☎ 501-705-848


Jako jeden z nielicznych serwisantów wszystkie naprawy komputerów, laptopów, tabletów i smartfonów wykonuję na miejscu. Nie wysyłam sprzętu do innych miejsc. Nie jestem pośrednikiem, co pozwala mi zagwarantować najlepsze ceny napraw i krótkie terminy. Zapraszam na bezpłatną wycenę kosztów naprawy do mojego serwisu komputerowego.

naprawa laptopów

serwis naprawa laptopów, laptop i znak serwisu Naprawiam płyty główne w technologii BGA, SMD, większość części zamiennych takich jak dyski twarde, pamięci RAM, ekrany LCD, napędy CD/DVD, gniazda zasilania posiadam na stanie a jeżeli czegoś mi braknie wtedy kurier dostarcza to na drugi dzień.

ceny napraw laptopów:

rodzaj naprawy cena
wymiana past termo-przewodzących 50 - 100
naprawa płyty głównej 100 - 400
wymiana płyty głównej 100 - 150
naprawa podświetlenia LCD 50 - 150
wymiana ekranu 50 - 100
wymiana klawiatury 20 - 100
wymiana dysku, pamięci, dvd 20 - 100
wymiana gniazda zasilania 50 - 150
wymiana portów usb, hdmi 100 - 150
klejenie obudowy 50 - 100
wymiana/naprawa wentylatora 50 - 150
naprawa po zalaniu 100 - 200
wymiana zawiasów 50 - 100

komputery stacjonarne

naprawa komputerów pc, laptopów w serwisie w Mysłowicach Posiadając własny komputer stacjonarny PC warto zainteresować się czystością, prawidłowym chłodzeniem, wymianą past termo-przewodzących między procesorem a radiatorem, w celu zapobiegania ewentualnym usterkom. Prawidłowa konserwacja może okazać się trafnym sposobem na uniknięcie w przyszłości poważnych napraw.

ceny napraw komputerów:

rodzaj naprawy cena
czyszczenie, wymiana past termo-przewodzących 50 - 100
naprawa płyty głównej 100 - 400
wymiana płyty głównej 100 - 150
wymiana zasilacza 50
wymiana dysku, pamięci, dvd 20 - 100
wymiana portów usb, hdmi 100 - 150
wymiana/naprawa chłodzenia 50 - 150

naprawa tabletów

naprawa i serwis komputerowy tabletów z Androidem Naprawiam tablety w przypadkach gdy: nie chce się włączyć, został uszkodzony mechanicznie, nie uruchamia systemu operacyjnego, nie wyświetla obrazu, ma rozbity ekran, panel dotykowy, nie obsługuje podłączonego sprzętu, nie zapisuje nowych ustawień, po zalaniu, brak reakcji na przyciski, Najpierw zdiagnozuję co jest uszkodzone i sprawdzę dostępność części zamiennych, zrobię kalkulację kosztów serwisu abyś mógł podjąć decyzję o naprawie Twojego tabletu.

ceny napraw tabletów:

rodzaj naprawy cena
Wymiana mikrofonu / głośnika 50
Wymiana baterii 40
przywrócenie systemu Android, Windows 60
wgranie nowego systemu Android, Windows 100
wymiana digitizera / matrycy 100
wymiana gniazda zasilania 90
wymiana portów usb, hdmi 100
naprawa płyty głównej 150

naprawa telefonów

serwis telefonów z systemem Android błyskawiczne naprawy Naprawy telefonów i smartfonów jakie wykonuje najczęściej to: wymiana szybki dotykowej, ekranu, naprawy po zalaniu, wymiana baterii wewnętrznych, gniazd ładowania, portów USB, wgrywanie nowego oprogramowania, przywracanie niedziałającego systemu np. Android, odzyskiwanie skasowanych danych. Koszt części zamiennych najlepiej sprawdzić na Allegro i zrobić sobie kalkulacje opłacalności, sam czas naprawy gdy mam części to 1 godzina.

ceny napraw smartfonów:

rodzaj naprawy cena
naprawa po zalaniu 100
wymiana baterii wewnętrznej 60
przywrócenie niedziałającego systemu 60
wgranie nowego systemu Android, Windows 100
wymiana digitizera / matrycy 100
wymiana gniazda zasilania 100
wymiana portów USB, hdmi 100
naprawa płyty głównej 150
najczęstsze naprawy komputerowe

przegrzewanie
Po przyłożeniu ręki to otworów wentylacyjnych powinno być wyczuwalne lekko ciepłe wydostające się powietrze, złe objawy to brak obiegu powietrza, wydostające się powietrze jest gorące lub zimne. Przyczyny to zatkany radiator, wyschnięte pasty termo-przewodzące które nie odprowadzają wysokiej temperatury i działają jak izolator.
zasilanie
Brak reakcji na przycisk załączania, żadne diody się nie świecą. Możliwe przyczyny to: uszkodzony zasilacz, uszkodzone przewody prądowe, gniazdo ładowania, końcówka zasilacza lub uszkodzone zasilanie na płycie głównej.
ekran lcd
Uszkodzony mechanicznie ekran LCD, dotyk, rozlana matryca, nic nie pomoże trzeba wymienić. Brak podświetlenia ekranu, migotanie, możliwe przyczyny to uszkodzenie elektroniki matrycy, taśmy sygnałowej, zasilania roboczego, sterowania z płyty głównej, inwertera, grafiki.
zalanie
Bezwzględnie trzeba komputer, laptop, tablet czy telefon rozkręcić wysuszyć i wyczyścić specjalnymi środkami przeznaczonymi do czyszczenie elektroniki, niewyczyszczone elementy elektroniczne zaczną korodować i nawet po krótkim czasie od zalania urządzenie przestanie działać.
płyta główna
Głównym i najistotniejszym komponentem komputera jest płyta główna, do niej podłączone są wszystkie urządzenia. Naprawy płyt głównych należą do najbardziej skomplikowanych i często czasochłonnych z powodu dostępności układów elektronicznych. Na szczęście u mnie na warsztacie większość potrzebnych części elektronicznych mam za stanie.
karta graficzna
Objawy to całkowicie ciemny ekran, anomalie, artefakty na ekranie, zawieszanie, resetowanie systemu, dobiegające piszczące kody błędów. Możliwe przyczyny to brak odpowiedniej wentylacji, źle dobrane sterowniki, uszkodzenie pamięci dedykowanej lub procesora graficznego, uszkodzenia połączeń BGA czyli tzw. zimne luty nie należą do rzadkości.
dysk twardy
Awaria dysku twardego objawia się tym że system operacyjny nie ładuje, restartuje, zawiesza się. Komunikaty na ekranie to brak systemu operacyjnego, brak dysku lub dysk uszkodzony. Można wejść do biosu i sprawdzić czy dysk jest widoczny. Typowymi usterkami są złe sektory, uszkodzony system plików.
pamięć ram
Jedna z łatwiejszych napraw, wystarczy wyciągnąć uszkodzoną pamięć i założyć sprawną o ile pamięć nie jest wlutowana, częste objawy to niebieski ekran tzw. blue screen, zawieszanie komputera, samoczynne wyłączanie, resetowanie, piszczące sygnały dobiegające z głośnika.
błędy oprogramowania
Często za wadliwą pracę komputera odpowiedzialne jest złe lub niewłaściwie zainstalowane oprogramowanie, źle dobrane sterowniki urządzeń spowalniają, zawieszają komputer i mogą doprowadzić do awarii sprzętowej. Częstym przypadkiem jest źle skonfigurowany bios, UEFI, źle ustawiony dysk czy system operacyjny.
wyłamane zawiasy
Pęknięte obudowy laptopów, wyłamane zawiasy mogą spowodować poważniejszą awarie taką jak uszkodzenie ekranu, przerwanie taśmy łączącej ekran z płytą główną, uszkodzenie elektroniki, We wczesnym stopniu można łatwo i trwale je naprawić bez wymiany części o które może być trudno z dostaniem.
Katowice, Sosnowiec, Jaworzno, Mysłowice, Imielin, Chełm Śląski, Lędziny. Podane ceny nie obejmują cen części zamiennych, diagnoza i oszacowanie kosztów naprawy komputerów, laptopów, tabletów i smartfonów jest darmowa. Podane ceny mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 par.1 Kodeksu Cywilnego.
serwis naprawy komputerów, laptopów w Mysłowicach na ulicy Adama Mickiewicza 14