usługi komputerowe naprawy i serwis

Aranet.pl

usługi komputerowe 🥇


Usługi komputerowe: naprawy komputerów i laptopów, odzyskiwania utraconych danych komputerowych, instalacje oprogramowania systemu, usuwanie wirusów, obsługi informatycznej firm na terenie Katowic, Mysłowic, Jaworzna, Sosnowca, Tychy, Zabrze, Chorzów, Dąbrowa Górnicza, Ruda Śląska, Mikołów, Bytom, Piekary Śląskie, Oświęcim, Chrzanów, Gliwice. Serwis Usługi Komputerowe jest czynny od poniedziałku do soboty od 8 do 20..

laptop, znak serwis, sprzęt serwisowy
najczęstsze naprawy komputerowe

przegrzewanie
Po przyłożeniu ręki to otworów wentylacyjnych powinno być wyczuwalne lekko ciepłe wydostające się powietrze, złe objawy to brak obiegu powietrza, wydostające się powietrze jest gorące lub zimne. Przyczyny to zatkany radiator, wyschnięte pasty termo-przewodzące które nie odprowadzają wysokiej temperatury i działają jak izolator.
zasilanie
Brak reakcji na przycisk załączania, żadne diody się nie świecą. Możliwe przyczyny to: uszkodzony zasilacz, uszkodzone przewody prądowe, gniazdo ładowania, końcówka zasilacza lub uszkodzone zasilanie na płycie głównej.
ekran LCD
Uszkodzony mechanicznie ekran LCD, dotyk, rozlana matryca, nic nie pomoże trzeba wymienić. Brak podświetlenia ekranu, migotanie, możliwe przyczyny to uszkodzenie elektroniki matrycy, taśmy sygnałowej, zasilania roboczego, sterowania z płyty głównej, inwertera, grafiki.
zalanie
Bezwzględnie trzeba komputer, laptop, tablet czy telefon rozkręcić wysuszyć i wyczyścić specjalnymi środkami przeznaczonymi do czyszczenie elektroniki, niewyczyszczone elementy elektroniczne zaczną korodować i nawet po krótkim czasie od zalania urządzenie przestanie działać.
płyta główna
Głównym i najistotniejszym komponentem komputera jest płyta główna, do niej podłączone są wszystkie urządzenia. Naprawy płyt głównych należą do najbardziej skomplikowanych i często czasochłonnych z powodu dostępności układów elektronicznych. Na szczęście u mnie na warsztacie większość potrzebnych części elektronicznych mam za stanie.
karta graficzna
Objawy to całkowicie ciemny ekran, anomalie, artefakty na ekranie, zawieszanie, resetowanie systemu, dobiegające piszczące kody błędów. Możliwe przyczyny to brak odpowiedniej wentylacji, źle dobrane sterowniki, uszkodzenie pamięci dedykowanej lub procesora graficznego, uszkodzenia połączeń BGA czyli tzw. zimne luty nie należą do rzadkości.
dysk twardy
Awaria dysku twardego objawia się tym że system operacyjny nie ładuje, restartuje, zawiesza się. Komunikaty na ekranie to brak systemu operacyjnego, brak dysku lub dysk uszkodzony. Można wejść do biosu i sprawdzić czy dysk jest widoczny. Typowymi usterkami są złe sektory, uszkodzony system plików.
pamięć ram
Jedna z łatwiejszych napraw, wystarczy wyciągnąć uszkodzoną pamięć i założyć sprawną o ile pamięć nie jest wlutowana, częste objawy to niebieski ekran tzw. blue screen, zawieszanie komputera, samoczynne wyłączanie, resetowanie, piszczące sygnały dobiegające z głośnika.
błędy oprogramowania
Często za wadliwą pracę komputera odpowiedzialne jest złe lub niewłaściwie zainstalowane oprogramowanie, źle dobrane sterowniki urządzeń spowalniają, zawieszają komputer i mogą doprowadzić do awarii sprzętowej. Częstym przypadkiem jest źle skonfigurowany bios, UEFI, źle ustawiony dysk czy system operacyjny.
wyłamane zawiasy
Pęknięte obudowy laptopów, wyłamane zawiasy mogą spowodować poważniejszą awarie taką jak uszkodzenie ekranu, przerwanie taśmy łączącej ekran z płytą główną, uszkodzenie elektroniki, We wczesnym stopniu można łatwo i trwale je naprawić bez wymiany części o które może być trudno z dostaniem.
wirusy
worms, adware, spam, spyware, ronsomware, koń trojański, backdoor, wabbit, keylogger, rootkit, exploit itp.

ang: "computer-repair-services laptop-repairs hardware-software-installation security-software-installation windows-re-installation antivirus-installation virus-removal laptop-screen-repair desktop-repair notebook-repair data-recovery screen-repairs hard-drive-replacements removal-viruses-adware-malware hardware-upgrades windows-pc-computer-repair-services recover-lost-data repair-your-computer laptop-repairs-services virus-removal-service desktop-laptops-computers".

kolo ratunkowe, informatyk naprawy komputerow, windows
facebook
🔧 serwis
🔧 informatyk
🔧 odzyskiwanie-danych
Rejon serwisu - usługi komputerowe na terenie woj. śląskie: Katowice, Mysłowice, Jaworzno, Sosnowiec, Lędziny, Imielin, Chełm Śląski. Tu naprawisz sprzęt komputerowy, laptopy oraz komputery PC. Rozwiążemy każdy problem z komputerem i oprogramowaniem.

Usługi komputerowe w Mysłowicach, serwis na Adama Mickiewicza 14